środa, 2 listopada 2016

Odrywamy Kulturę Bliskiego Wschodu

Odkryj z nami kulturę Bliskiego Wschodu. Niedawno miała premierę już czwarta książka autorki wydającej pod pseudonimem  Laila Shukri - "Jestem żoną Szejka" to niezwykła książka obrazująca życie w zupełnie innej kulturze niż nasza. Książka niezwykle pochłaniająca i wciągająca czytelnika. 
Wyobraźcie sobie, że kobieta w ich kulturze nie musi się troszczyć o żadne aspekty materialne życia, to ma zapełnić jej mąż - w zamian musi być mu bezwzględnie poddana - księżniczka swojego "Pana". Żona Szejka, to kobieta dla której zakup Bentley'a to jak dla nas zakup sandałków i to takich nie za drogich - biżuteria jest dla niej czymś normalnym i to ta z najwyższej półki - może się rozwijać duchowo i realizować intelektualnie. Tak jak autorka książki, jest ona Polką i jedyną żoną Szejka - co podobno było możliwe tylko dlatego, że nie jest on najstarszym synem. Troszkę przypomina to naszą dawną arystokrację, tylko z dużo większą pompą i innymi zasadami. 
Czyż to nie brzmi kusząco? My kobiety wyzwolone, jak się zapatrujemy na taki model życia? To może mieć sens, kobieta jednak dużo bardziej emocjonalna i wrażliwa od mężczyzny - nie musi walczyć o byt. Jest kochana i ma wszystko czego zapragnie - ale za jaką cenę?
Chcesz odkryć tajemnicę ich kultury? I co żony Szejków skrywają pod burką? 

https://www.inbook.pl/p/s/999895/ksiazki/literatura-kobieca/jestem-zona-szejka
Agnieszka - inbook.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz