piątek, 4 listopada 2016

Gra o Biały Dom - Wybory w USA

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych już 8 listopada. Kto zajmie najważniejsze stanowisko w jednej z największych światowych potęg? 
Już niedługo będziemy wiedzieć - a tym czasem zapraszam do lektury. Chcemy wiedzieć więcej o Hilary Clinton i Donaldzie Trumpie. Czy sprawdza się powiedzenie "wszystko za głos" i czy za wszelką cenę Kandydaci polują na wyborcę?
"Gra o Biały Dom" to książka, którą od deski do deski wypełniają ociekające wyborczym błotem anegdoty. Autor analizuje wszystkie dotychczasowe amerykańskie kampanie prezydenckie, przypominając, że historia lubi się powtarzać i że z przeszłych wydarzeń można wyciągać cenne wnioski (choć dzieje się to zbyt rzadko), a nawet najzacniejsi z amerykańskich przywódców mają sporo na sumieniu w tej najbrudniejszej z wszystkich gier kampanii wyborczej. Może się czasem wydawać, że współcześni politycy grają nieczysto, ale gdy zajrzymy głębiej w annały historii, okazuje się, że brudne zagrywki są tak zakorzenione w amerykańskim DNA, jak prawo do posiadania broni. W książce przed oczami czytelnika przewinie się ponad 225 lat historii amerykańskich wyborów prezydenckich, od Jerzego Waszyngtona do Baracka Obamy, lat naznaczonych niecnymi czynami oraz wzajemnym obrzucaniem kampanijnym błotem. Igrzyska insynuacji i obelg czas zacząć!
https://www.inbook.pl/p/s/1006523/ksiazki/politologia/gra-o-bialy-dom
https://www.inbook.pl/p/s/1005825/ksiazki/biografie/hillary-clinton
https://www.inbook.pl/p/s/1018316/ksiazki/biografie/donald-trump-prezydent-biznesmen
Agnieszka - inbook.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz