czwartek, 12 maja 2016

Nienachalna z urody - Maria Czubaszek

Marii Czubaszek nie muszę chyba nikomu przedstawiać - wyjątkowa bez wątpienia pisarka i satyryk, autorka genialnych felietonów. Obdarzona niezwykłym poczuciem humoru. Wielkimi krokami zbliża się do nas premiera najnowszej książki Marii Czubaszek "Nienachalna z urody" - Już wiemy że "każdy szczyt ma swój Czubaszek" a co znajdziemy w jej najnowszej książce?
Prawda, prawda i tylko prawda... Często ta bolesna, ale pozwalająca spojrzeć na siebie z innej perspektywy.
Maria Czubaszek zdradza swoje sekrety i po raz pierwszy mówi o sobie tak szczerze. I tak dużo (choć nie jestem pewna czy w przypadku Pani Marii można mówić że mówi dużo - bo jest kobietą niezwykle wygadaną). Opowiada o ludziach, z którymi się przyjaźniła, pracowała, których mijała w życiu. Komentuje sytuację w kraju (także tę po "dobrej zmianie"). Pewne historie, które czytelnicy już mieli okazję poznać, wreszcie znajdują zakończenie - jak choćby ta, dlaczego nigdy nie pojechała na Galapagos, i jaka jest w tym wina Marcina Wolskiego. A wszystko to, jak zwykle zresztą, jest niezwykle zabawne.
Z pozoru jest to opowieść o niej samej, ale tak naprawdę może być to historia o każdym z nas. Wytyka nam wszystkim wady, niestety taka prawda - mamy wady. Maria Czubaszek mówi wprost to, o czym każdy z nas po cichu myśli, ale boi się powiedzieć głośno.
Zamów już dzisiaj podobno najodważniejszą z dotychczasowych książek Marii Czubaszek!
Zobacz wszystkie.

https://www.inbook.pl/p/s/869811/ksiazki/biografie/nienachalna-z-urody
Agnieszka - inbook.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz