poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Światowy Dzień Książki!!!Światowy Dzień Książki – świętować będziemy dokładnie w dniu 23 kwietnia - hmm… nie wiem czemu tylko jeden dzień dla tak istotnej sprawy jak propagowanie czytelnictwa. Zatem proponuję aby ten Światowy Dzień Książki rozpocząć już dzisiaj i świętować cały tydzień. Przygotowaliśmy dla Was ofertę specjalną! Zapraszamy do naszego sklepu oraz na nasz profil na Facebook`u.

W tym ważnym tygodniu chciałabym podzielić się z wami moimi wspomnieniami. Jako nastolatka byłam molem książkowym i każdą powieść połykałam jak żarłok świeże bułeczki. Każda książka była celebrowana przeze mnie jak najcenniejsza rzecz. Ale teraz po latach mogę wyciągnąć wnioski obserwując ludzi – dzieci, młodzież i dorosłych. Widzę ogromną różnice w sposobie postrzegania świata, wypowiedzi i podejściu do życia ludzi lubiących czytać i tych, którzy do książki zaglądają od święta. Co nam daje czytanie i jak jest ważne – przede wszystkim daje dużo szerszy zasób słów, rozwija wyobraźnię, pozwala się zrelaksować i przeżywać niezapomniane chwile tylko dla siebie – to nasze emocje, nasze wyobraźnia pokierowane przez autora. Ilekroć oglądałam film zrobiony na podstawie książki, miałam okazję porównać to jak w mojej głowie odzwierciedliła się dana książka a jak przedstawiona została w filmie.
Jakie by nie było nasze przekonanie do książek myślę, że warto poświęcić im więcej uwagi są dużo lepszym rozwiązaniem na wieczorny relaks od telewizora, który poniekąd zabija wyobraźnię – a czy marzenia nie są ważne w życiu? Są siłą napędową do działania. Każdy przecież o czymś marzy prawda?
Zatem jeszcze raz dla wszystkich dzieci, młodzieży, dorosłych i tych nieco starszych serdecznie polecam książki – jest ich tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Agnieszka - inbook.pl 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz