czwartek, 12 lutego 2015

Napój miłosny - Eric-Emmanuel Schmitt"Miłość adoruje wzajemne poznanie – pożądanie uwielbia to, co nieznane."

"Napój miłosny" to książka twórcy poruszającej historii Oskar i Pani róża. Jeden z najpopularniejszych francuskich pisarzy znów bawi się słowem. 
Od kilku dni czytelnicy mogą zatapiać się w romantycznej opowieści. 

"Nie cierpi się z powodu pożądania - cierpi się ponieważ gdy się je zaspokoi, ono natychmiast się odradza, zrywając zawarty z człowiekiem rozejm."

Zaskakująca i pewna zwrotów akcji lektura. On jest pewny, że rozkocha w sobie każdą kobietę dzięki napojowi miłosnemu. One postanawiają to sprawdzić. Powstaje szalona gra z zaskakującym zaskoczeniem. 
Książka jest napisana w formie listów byłych kochanków. Proste, codzienne zwroty i lekkie pełne ironii zdania. Pełno w niej poruszających cytatów, co sprawia, że stanie się ponadczasowa. Czym jest miłość po dokładnym przeanalizowaniu i rozłożeniu na czynniki pierwsze? Czy można zapanować nad uczuciem? Jak zakończy się miłosny wątek?
Adam, psycholog, twierdzi, że posiadł tajemnicę "napoju miłosnego". Uważa, że potrafi sprawić, że każda kobieta legnie u jego stóp.

Luiza nie wierzy, że miłość można tak po prostu wywołać. Pragnie pojąć istotę uczucia. Czy jest skutkiem jakiegoś chemicznego procesu? Czy może duchowym cudem?

Postanawiają założyć się, kto ma rację i wystawić teorię Adama na próbę. Pewny siebie mężczyzna podejmuje się uwieść koleżankę Luizy. Jednak sytuacja szybko wymyka się spod kontroli, a dwuznaczna gra, jaka wywiązuje się pomiędzy bohaterami, prowadzi do zaskakującego zakończenia...
www.inbook.pl/p/s/716526/ksiazki/proza/napoj-milosny
Agnieszka - inbook.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz