środa, 29 października 2014

Obywatel Stuhr - Stuhr Maciej, Stuhr Jerzy, Winnicka Ewa

Przypuszczam, że Panów Stuhrów nie muszę nikomu przedstawiać. Ojciec i syn - oboje są wybitnymi aktorami. Ja osobiście najlepiej zapamiętałam Jerzego Stuhra z jego pamiętnej roli w "Seksmisji" i dabbingu szanownego osiołka z serii bajek "Shrek" oraz Gargamela w filmowej wersji "Smerfów" ale to zaledwie malutki ślad w jego przeogromnym dorobku aktora filmowego, teatralnego, profesora sztuki oraz reżysera. Syna Jerzego - Macieja najbardziej zapamiętałam z "Testosteronu", "Ślubów Panieńskich" i "Listów do M" ale i on może już poszczycić się nie małym dorobkiem aktora filmowego i teatralnego.
Co znajdziecie w książce Obywatel Stuhr? - zasadniczo jest to książka, która jest wywiadem z obydwoma Panami Stuhrami - książka wyjątkowa o życiu, o walce z ciężką chorobą i odwadze. 
Jerzy i Maciej, ojciec i syn. Znani i popularni, ciągle w świetle reflektorów. Obaj zaczynali kariery od występów kabaretowych. Obaj słyną zarówno z ról w popularnych komediach, jak i z wybitnych kreacji teatralnych. Ich osiągnięciami artystycznymi interesują się poważni krytycy. Ale ich życiu osobistemu nie dają spokoju brukowce. Choć wyrastali z tej samej tradycji, reprezentują zupełnie różne pokolenia. Jerzy rozpoczynał karierę w PRL-u, Maciej - już w wolnej Polsce. Z jakimi problemami przyszło im się zmagać? Jak ukształtowały ich wyzwania rzucane przez rzeczywistość? Kim są? Kim się czują? Co jest dla nich ważne? Co lubią, czego się obawiają, a co ich irytuje? Czy trzeba lubić swój kraj, żeby być dobrym obywatelem?
Jerzy i Maciej Stuhrowie w rozmowach z Ewą Winnicką opowiadają o rodzinie, karierze i Polsce. Nie czytali wzajemnie swoich wypowiedzi przed publikacją. Teraz będą mieli okazję się przekonać, co ich łączy, a co dzieli.
Książka zawiera scenariusz filmu Obywatel wzbogacony przez Jerzego Stuhra o anegdoty z planu. Przeczytaj już dziś!
http://www.inbook.pl/product/show/682471/ksiazka-obywatel-stuhr-stuhr-maciej-stuhr-jerzy-winnicka-ewa-ksiazki-publicystyka-biografie
Agnieszka - inbook.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz