poniedziałek, 25 sierpnia 2014

Czesałam ciepłe króliki - Dariusz Zaborek

Książka niedługa ale ale zawierająca historie niezwykle ważną. Opowieść o trudzie, ciężkiej pracy ukazująca bezkres okrucieństwa II wojny światowej. Książka ta mimo wszystko podnosi na duchu. Przeczytaj już dziś!!!

Rozmowa o fenomenalnym optymizmie. W każdych warunkach, także w obozie koncentracyjnym. O tym, że człowiek umie przetrwać bardzo wiele i że do końca może pozostać młody. Alicja Gawlikowska-Świerczyńska - lekarka, była więźniarka obozu w Ravensbrück - w wieku dziewięćdziesięciu dwóch lat opowiada o swoim życiu. To niezwykły dokument, a zarazem porywająca opowieść o życiu kobiety silnej, odważnej i niezależnej.

Alicja Gawlikowska-Świerczyńska urodziła się w 1921 roku w Warszawie. Gdy miała dwanaście lat – umarła jej matka. Gdy miała szesnaście lat – zmarł jej ojciec. Gdy miała osiemnaście lat – wybuchła wojna. Działała w konspiracji. Po wpadce trafiła na pół roku do więzienia na Pawiaku, a potem na cztery lata do obozu koncentracyjnego w Ravensbrück. Po wojnie została lekarką: pulmonologiem i anestezjologiem. Pracuje do dziś.
http://www.inbook.pl/product/show/622806/ksiazka-czesalam-cieple-kroliki-dariusz-zaborek-ksiazki-literatura-piekna-proza
Agnieszka - inbook.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz