wtorek, 27 maja 2014

Złodziejska magia - Trudi Canavan

Już dzisiaj możesz się zapoznać z pierwszą częścią najnowszej trylogii Prawo Millenium - Trudi Canavan pt. Złodziejska Magia. Jak wszystkie książki tej wybitnej australijskiej pisarki fantasy, zapowiada się niezwykle ciekawie - wciągnie Cię już od pierwszych kartek. Dla fanów fantasy ale i nie tylko - Trudi Canavan jest tak uniwersalną autorką, że spodoba się każdemu.
Pierwszy tom niecierpliwie wyczekiwanej kolejnej trylogii najpopularniejszej autorki fantasy ostatniego dziesięciolecia. W świecie, w którym magia napędza rewolucję przemysłową, student archeologii, Tyen, odkopuje księgę zwaną Vella, która posiada zdolność odczuwania. Vella - niegdyś młoda czarodziejka zajmująca się introligatorstwem - została zmieniona w pożyteczne narzędzie przez jednego z najpotężniejszych czarnoksiężników wszech czasów. Od tamtej chwili zbiera informacje, między innymi kluczowe wskazówki na temat katastrofy czekającej świat Tyena. Tymczasem w krainie rządzonej przez kapłanów Rielle, córkę farbiarza, nauczono, że posługiwanie się magią oznacza okradanie aniołów. Wie jednak, że ma do tego talent, i że w mieście przebywa pewien zdeprawowany człowiek, który chętnie nauczy ją, jak się nią posługiwać - jeżeli tylko odważy się zaryzykować gniew aniołów. Nie wszystko jednak jest zgodne z przekonaniami, w jakich wychowano Tyena i Rielle. Ani natura magii, ani prawa ich krajów. A nawet ludzie, którym ufają.
http://www.inbook.pl/product/show/607243/ksiazka-zlodziejska-magia-ksiega-i-prawo-millienium-trudi-canavan-ksiazki-fantastyka-fantasy
Agnieszka - inbook.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz