czwartek, 22 maja 2014

Uspokajanie dziecka

Każdy rodzic a zwłaszcza ten świeżo upieczony wie, że uspokojenie płaczącego dziecka nie zawsze jest takie łatwe. Wiem to sama z autopsji - kiedy urodziła się moja córka i dopadły ją kolki, czy wychodziły pierwsze ząbki panikowałam, nie wiedziałam co robić, szukałam w poradnikach ale nie było takiego, który by był dedykowany tylko temu zagadnieniu, zazwyczaj było to kilka stron i koniec. Miło mi zatem powiedzieć, że pojawiła się książka dzięki, której dużo łatwiej przyjdzie Wam uspokoić maluszka :) Jak dobry przyjaciel poradzi Ci i podpowie co zrobić, uspokoi Cię i przede wszystkim nie krytykuje Cię - pamiętaj nie jest tak, że gdy dziecko płacze jesteś złym rodzicem - przeczytaj ten poradnik dzięki, któremu dużo spokojniej i pewniej uspokoisz swojego bąbelka.
Co robić, gdy nie wiadomo już, co robić?

Od czasu do czasu zdarzają się chwile, kiedy rodzice malutkiego dziecka czują pełną satysfakcję: "Udało się! Zrobiliśmy to, co należało". Bywa tak, kiedy maluchowi solidnie i głośno odbije się po jedzeniu. Powodem rodzicielskiej dumy zawsze jest także skuteczne uspokojenie płaczu dziecka ... Wielki triumf! Mamy nadzieję, że ta książka pomoże rodzicom przeżyć wiele takich momentów.
Autorzy

- Jak się domyślić, co niemowlę próbuje nam przekazać?
- Jakie są rodzaje płaczu dziecka i jak na nie reagować?
- Jak oduczyć dziecko marudzenia?
- Co robić w chwilach frustracji i bezradności?
Jeśli nie znasz odpowiedzi na te i podobne pytania, nie martw się. Dzięki temu poradnikowi zdobędziesz niezbędną wiedzę i umiejętności, które pomogą ci zrozumieć źródła dziecięcego niezadowolenia oraz szybko uspokoić malucha. Nauczysz się odczytywać, co dziecko pragnie ci przekazać za pomocą danego rodzaju płaczu, śmiechu czy grymasu. Dowiesz się, jak wspierać je w rozwijaniu metod samouspokajania się odpowiednich do wieku i sytuacji. Przede wszystkim jednak uwierzysz we własną intuicję, zrozumiesz, że błędy zdarzają się wszystkim, i nauczysz się wyciągać z nich wnioski na przyszłość.
http://www.inbook.pl/product/show/625643
Agnieszka - inbook.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz