piątek, 21 marca 2014

Pierwszy dzień wiosny

Nastała już wiosna - kalendarzowa i jak widać również za oknem. Nie mogliśmy sobie wymarzyć ładniejszej pogody na pierwszy dzień wiosny - czas na zmiany! Dzisiaj również jak co roku mamy dzień wagarowicza - ja co prawda nie na wagarach ale możemy to jeszcze nadrobić przygotowałam dla was dawkę wiosennych inspiracji.

I tak może na początek - aktywność fizyczną czas zacząć - i tu chciałam zaproponować książkę zachęcająca do biegania - Jak tu nie biegać! - Beata Sadowska
Beata Sadowska to znana dziennikarka, która kiedyś nie znosiła biegać, napisała książkę pełną pozytywnej energii i zachęcającą do właśnie takiej aktywności. Autorka biegła w 12 maratonach: w Europie, Azji, Ameryce; na ulicach wielkich miast, w górach i po egzotycznej plaży.
Relacja Beaty przeplata się z wypowiedziami Kuby Wiśniewskiego, cenionego trenera biegowego. Nie jest to jednak typowy poradnik - to raczej recepta na wszechobecne pozimowe lenistwo!
Ta książka łączy pasję, wiedzę i mądrą miłość do biegania.
I jak tu nie biegać! 


Czy wiesz co jesz? - cas to sprawdzić - zachęcam do zapoznania się z pozycją Czy wiesz, co jesz? Poradnik konsumenta czyli na co zwracać uwagę, robiąc codzienne zakupy autorstwa Katarzyny Bosackiej i Małgorzaty Kozłowskiej-Wojciechowskiej.
Jest to wyjątkowy poradnik dla każdego, kto udaje się na zakupy i chce być świadomym co warto kupić a co należy omijać! Nasze autorki przejrzały wszystkie półki z żywnością w sklepach i supermarketach. Sprawdziły jakość wędlin, przekopały chłodnie z mrożonkami, oceniły jakość warzyw i owoców, zważyły żywność light i spróbowały, co pysznego wysmażył nam fast food. Dzięki temu powstał rewelacyjny poradnik, w którym podpowiadają, jak wybierać najzdrowsze produkty w najlepszych cenach. Wskazują składniki niebezpieczne i bezwartościowe. Informują, jakim hasłom nie wierzyć i na które napisy na opakowaniach zwracać uwagę. Przede wszystkim jednak bezlitośnie obnażają sztuczki speców od marketingu i reklamy. 


Lawendowe Pole - Joanna Posoch czyli jak opuścić miasto na dobre.
Wielu z nas marzy o porzuceniu pełnego chaosu miasta i zamieszkaniu w spokojnym miejscu pośród wiejskiej zieleni. Autorka książki nie poprzestała na marzeniach, jako właścicielka firmy brokerskiej zdecydowała się porzucić Warszawę. Zmieniła swoje dotychczasowe życie o 360 stopni. Zamieszkała na Warmii, zbudowała własnymi rękami dom, założyła plantację lawendy i prowadzi warsztaty dla mieszczuchów. Wykorzystuje i promuje to, co wieś daje najcenniejszego, czyli  produkty, kulturę i piękną przyrodę. Najważniejsze, że w spełnia się w tym wszystkim i jest szczęśliwa... tylko pozazdrościć.
" Lawendowe Pole" to poradnik dla tych, którzy chcą wyprowadzić się z miasta i zamieszkać na wsi. Fabularyzowana historia pierwszych wiejskich doświadczeń autorki. W książce znajduje się mnóstwo praktycznych porad: jak zbudować dom i stworzyć ogród, jak zbierać zioła i produkować z nich naturalne kosmetyki, jak zdrowo gotować z naturalnych składników, a wreszcie – jak uprawiać lawendę.
Idealna lektura w stosunku do otaczającej nas aury. Pomarzmy albo zaczerpnijmy inspirację do zmian.
W kolejnych planach autorki jest otwarcie "Lawendowego Muzeum Żywego", ma to być  " żywa etnografia, która nie chowa się w gabinecie, a wychodzi do ludzi". Trzymamy kciuki:)


Inspiracje ogrodowe - i tu chciałbym zaproponować Wam przepięknie wydany katalog ozdobnych roślin ogrodowych.
Co roku rynek ogrodniczy kusi nas mnóstwem rozmaitych roślin ozdobnych, stale przybywa na nim nowych gatunków i odmian. "Katalog ozdobnych roślin ogrodowych" to niezawodny przewodnik dla wszystkich obecnych i przyszłych posiadaczy ogrodów, dający przejrzyste wskazówki, jak nie zagubić się w gąszczu oferowanych przez sklepy roślin i wybrać te najbardziej wartościowe, które nie wymarzną podczas zimy i będą się efektownie prezentowały przez wiele lat.
Książkę tą przygotowali projektanci ogrodów, członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów, z długoletnim doświadczeniem zawodowym. W "Katalogu ozdobnych roślin ogrodowych" każdy miłośnik ogrodu znajdzie takie rośliny, które go zachwycą i które chciałby mieć we własnym otoczeniu. Dzięki tej książce sam świadomie dokonasz wyboru roślin i stworzy swój niepowtarzalny raj na ziemi. 

Niezbędny dodatkiem do utrzymania takich właśnie przepięknych kwiatów jest bez wątpienia konewka.
Moja propozycja to praktyczna konewka marki Kozioł. Fantazyjna konewka Camilla. Zmieści 200 ml wody, także idealnie nadaje się dla posiadaczy jednego lub niewielkiej ilości kwiatów doniczkowych. Można postawić ją zaraz przy doniczce, a stanowić będzie element dekoracyjny, przyciągający uwagę. Zobacz więcej!

Inspiracje kuchenne - czyli jak pokolorować nieco kuchnię na wiosnę. Moja propozycja to niesamowite kolorowe miseczki marki Kozioł. Miseczka zielona Rio S marki Koziol to wysokiej jakości produkt wykonany z trwałych materiałów. Kolor zielony wraz z wyjątkowym kształtem może być ozdobą Twojej kuchni. Miseczka zielona Rio S posiada następujące wymiary: wysokość 5,4 cmmm, średnica 13,8cm.
Produkt ten objęto gwarancją producenta. Jest to świetne rozwiązanie podczas robienia sałatki. Wiosenny radosny kolor zachęci nas do jej przygotowania a położona na stole do jej szybkiego opróżnienia. Jej wielofunkcyjność zaskoczy nas w kuchni. Z pewnością stanie się naszą ulubioną miseczką:)

Agnieszka - inbook.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz